//comScore:

Area non-football signees

Search

Twitter



MORE from our HomeTeam writers.

More Video

Facebook

 
 

Wed. February 6, 2013 | Times Staff

Area non-football signees

These were provided to us by parents and schools. If we're missing anyone, email hometeam@tampabay.com.

Non-football signees
Name, school                Sport            College
Sandra Akachukwu, Freedom    Track            Western Kentucky
Brianna Alonso, Strawberry Crest    Softball        Ave Maria
Maria Areiza, Wharton        Soccer        Mississippi Valley State
Caroline Bado, Plant                    Soccer        Central Florida
Kelsey Bare, Wesley Chapel    Soccer        Saint Leo
Annie Barrett, Bloomingdale    Soccer                      Mercer University
A.J. Blount, Wiregrass Ranch    Soccer        USF
Marc Bremmer, Tampa Prep            Rowing                       Rollins
Zack Capco, Countryside    Hockey    Florida Gulf Coast
Jesse Caron, PHU              Soccer        Boston University
Leah Chisolm, Wharton        Soccer        Eckerd
Emily Clifford, ColumPlant        Swimming        Columbia
Amber Coca, Bloomingdale    Soccer        Wagner College
Brittany Coca, Bloomingdale     Soccer                     Belmont University
Ashley Cozart, Plant            Volleyball        Emory
Nicholas Day, Countryside    Soccer    University of Tampa
Ashni Deschenes, Wharton        Soccer        Stetson  
PJ Dejesus, Mitchell            Baseball        Piedmont College
Madison Del Duca, East Lake    Soccer        Tennessee
Meggie Dougherty-Howard, SPC    Soccer        Florida
Kaitlin Englert, CCC            Soccer        Florida Atlantic
Scarlett Fox, Plant            CC/Track        Ole Miss
Derek Gebhard, Steinbrenner        Soccer         Florida Gulf Coast University
Jeffrey George, Countryside    Soccer        East Tennessee State
David Gray, East Lake                       Soccer        Liberty University
Charlsey Griew, Plant        Soccer        Flagler College
Jesse Haney, Steinbrenner        Baseball        State College of Florida   
Carol Hardy, King            Track            Western Kentucky
Rachael Heath, Wiregrass Ranch Softball Saint Leo 
Alyssa Householder, Countryside    Softball    Webber
Toni Imbimbo, Fivay            Volleyball        PHCC
Cory Johnson, Robinson        Soccer        Coker
Alex Kitchen, Countryside    Tennis    Southern Miss
David Kuckkahn, Countryside    Soccer        Rollins College
Jordan Lane, Pasco            Softball        College of Central Florida
Kristy Legoas, East Lake        Soccer                       Florida Southern College
Kara Looby, Plant            Soccer        Georgia
Morgan Lorenti, PHU        Soccer          University of Tampa
Hunter Loyden, St. Petersburg    Soccer        Georgia Southern University
T.J. Lucas, Plant            CC/Track        Troy
Eleni Mavres, Clearwater    Soccer    Maryville College
Ashley McKay, Hernando Chr.    Softball        Lake-Sumter Community College
Benito Mendizabal, CCC        Baseball        Seton Hall
Jason Mersereau, Plant        CC/Track        Florida Southern University   
Joe Metzger, Jesuit            Soccer         Holy Cross
Haley Michalski, Lakewood        Softball        St. Andrews University
Mallory Mitchell, King            Volleyball        Marymount University   
Katie Monds, LOL            Cross county        PHCC
Nicole Naclerio, PHU Soccer DePaul
Riley Narum, Countryside    Soccer    College of Charleston
Holly Nasello, LOL            Soccer        Point University
Courage Okungbowa, Wiregrass    Tennis            FAMU
Ryan Orr, CCC            Golf             Florida
Luis Pepper, Mitchell        Soccer        Mount Aloysius College
Alexandra Posada, TC        Crew            Nova Southeastern
Courtney Prengaman, WC        Track            Samford
Macsen Pritchard, Tampa Prep      Soccer                        UNC-Wilmington
Sheila Ramos, TC            Soccer        Florida Southern College
Trae Ratliff, Hernando        Baseball        St. John's River State College
Erin Reynolds, Tampa Catholic Softball U.S. Coast Guard
Julia Rodriguez, Plant        CC/Track        Furman
Julie Roggeman, Bloomingdale Track Florida Southern
Corey Salzer, Berkeley Prep  Volleyball  Washington University (St. Louis)
Kelsie Sanchez, Countryside    Softball    St. Petersburg College
Ruth Seleznick, Robinson        Soccer          Rice University
Nikita Shah, Wiregrass Ranch    Cross country    Harvard
James Skonicki, St. Petersburg Catholic Soccer Winthrop
Amanda Spring, Northeast        Cross country    Stetson
Andre Steadman, Strawberry Crest    Baseball    Ave Maria
Cameron Thomas, Countryside     Soccer         USF
Jordan Turner, Seminole Soccer Lynn University
Maddie Turner, Strawberry Crest    Softball        HCC
Berlin Waters, Wiregrass Ranch    Soccer        Saint Leo
Bryce Weaver, Plant            CC/Track        Hofstra
Hannah Welsh, Dunedin        Track            FSU
Dayton Wetherby, Wiregrass    Soccer        Navy
Zachary Whitaker, LOL        Baseball        Shorter
Karina White, East Lake        Soccer        Palm Beach Atlantic
Faith Woodard, Freedom        Basketball        Georgetown
Sean Young, LOL            Soccer        UNF
Demetri Zervos, Tarpon Springs    Soccer        North Florida

Comments

Join the discussion: Click to view comments, add yours
Loading...