Non-football signees for 2014

Search

Twitter



MORE from our HomeTeam writers.

More Video

HomeTeam Hot Shots
Vote for the top male and female athletes from the bay area
Angel Deng, East Lake tennis
Alexis Franco and Laurel Wanger, Largo tennis
Alexis Kilfoyl, Academy at the Lakes softball
Paige Leavy, Tampa Prep tennis
Desiree' Nathe, Bishop McLaughlin track
Erica Oosterhout, Plant tennis
Evan Holvoet, Canterbury tennis
Devonte Luis, Anclote track
Kevin Merrell, Steinbrenner track
Agie Moreno, Wiregrass Ranch tennis
Samson Moore, Gaither track
Dan Stefan, Boca Ciega tennis
 

Facebook

 
 

Wed. February 5, 2014 | Times Staff

Non-football signees for 2014

Non-football signees
Name, School    Sport    College

Maggie Amos, East Lake    Soccer    Delta State
Alex Arnold, Plant City    Volleyball    Aurora University
Nastasia Asgedom, Plant    Soccer    Virginia Tech
Anthony Bellini, Jesuit    Soccer    Lipscomb
Caroline Booth, CCC    Soccer    Auburn University at Montgomery
Kacie Booth, Plant City    Softball    Polk State
Abby Bravo, Tampa Prep    Soccer    Florida Southern
Shane Butler, Seminole     Soccer     Flagler
Nick Catchur, Jesuit    Track        Air Force
Samuel Chaffin, Wharton    Tennis    Florida Gulf Coast
Dominique Cirnigliaro, Hudson    Soccer    West Florida
Caroline Condon, Northeast    Cross county    Saint Leo
Diana Corzine, Plant City    Soccer    Trevecca University
Madison Cox, Cambridge Chr.    Soccer/Track    Tampa
Brittany Creamer, Countryside    Softball    St. Leo
Alex Daley, Tampa Prep    Soccer    Florida Southern
Gina Davis, Mitchell    Soccer    FAU
Kristen Dawson, Holy Names     Swimming    Catholic University
Genevieve DiVito, St. Petersburg Catholic    Soccer    Smith College
Thomas Dieffenthaller, East Lake    Soccer    Providence College
Danielle Eule, Steinbrenner    Soccer    East Carolina
Daniel Felman, Berkeley Prep    Soccer    Lafayette College
KellyAnne Hurst, Plant City    Golf        Navy
Diana Corzine, Plant City    Soccer    Trevecca University
Mackenzie Geier, Palm Harbor U    Soccer    Northwestern State
Madison Glennie, Countryside    Golf    Drake
Catherine Gray, Land O’Lakes Soccer Concordia College (NY)
Danielle Gottwik, Mitchell    Soccer    UConn
Hallie Grimes, Land O’Lakes Track North Florida
Christina Gutierrez, Plant City    Soccer    Southeastern/Polk State
Brianna Hamson, Sickles    Soccer    Stetson
Rebecca Harb, St. Petersburg Catholic    Soccer     West Georgia
Addison Harden, Berkeley    Track    Arizona
Kendall Harmon, Plant    Soccer    Stetson
Sierra Holt, Land O’Lakes Softball Warner
Jada Humphries, Sickles    Soccer    Polk State
Kellyanne Hurst, Plant City    Golf    Navy
Katie Im, Palm Harbor U.    Soccer    Davidson
Erin Jankiewicz, Countryside    Softball    Southeastern
Hayden Johnson, Berkeley    Basketball    Washington and Lee
Logan Jones, Wiregrass Ranch    Soccer    William and Mary
Ryan Kelley, Bloomingdale    Baseball    Lake Sumter CC
Andrew LeBlanc, Bloomingdale    Track    North Florida
Quinn Lombard, Palm Harbor U    Soccer    Furman
Jordan Lue, Wharton    Soccer    UCF
Brandy Maulucci, Seminole     Soccer     Assumption
Emma Mitchell, Plant City    Soccer    Southeastern
Alexis Mouton, Palm Harbor U    Soccer    Alabama
Eric Mubang, Jesuit    Soccer    Boston University
Lauryn Nelson, Sickles     Volleyball    Eckerd
Travis Nichols, Land O’Lakes Cross Country North Florida
Summer Pollard, Countryside    Softball    St. Leo
Rachel Preble, Countryside    Soccer    Maine
Jaylene Pryor, Alonso    Softball    Tallahassee CC
Sarah Raymond, Palm Harbor U    Soccer    Tampa
Hannah Roberts, East Lake    Softball    Eastern Florida St. College
Sydney Ross, Bloomingdale    Soccer    Tampa
Mike Rusnak, St. Petersburg Catholic    Track    Army
Alex Saltiel, Shorecrest    Tennis        Columbia
Abby Sanchez, Plant    Soccer    Eckerd College
Balea Schumacher, Mitchell    Soccer    Nova Southeastern
Hanna Seybold, Freedom    Soccer    Robert Morris
Samantha Sharpe, Countryside    Softball    Eckerd
Brooke Silvest, Land O’Lakes Soccer Eckerd
Charlie Skantze, Countryside    Baseball    Iowa Lakes CC
Madison Span, Keswick Christian    Volleyball    Palm Beach Atlantic
Michael Spezza, Tampa Prep    Soccer    FAU
Tyler Stahl, Land O’Lakes Cross Country North Florida
Ricki Vetzel, Bishop McLaughlin    Soccer    Florida Southern
Ben Welch, Strawberry Crest  Soccer  Oglethorpe
Jocelyn Williams, Land O’Lakes Swimming FAU

Note: These were reported by schools or parents. Are we missing your commitment? Email hometeam@tampabay.com

Recruiting updates more

    Comments

    Join the discussion: Click to view comments, add yours
    Loading...