Scoreboard

Tweet the scores!

Search

Twitter



MORE from our HomeTeam writers.

More Video

HomeTeam Hot Shots
Vote for the top male and female athletes from the bay area
Angel Deng, East Lake tennis
Alexis Franco and Laurel Wanger, Largo tennis
Alexis Kilfoyl, Academy at the Lakes softball
Paige Leavy, Tampa Prep tennis
Desiree' Nathe, Bishop McLaughlin track
Erica Oosterhout, Plant tennis
Evan Holvoet, Canterbury tennis
Devonte Luis, Anclote track
Kevin Merrell, Steinbrenner track
Agie Moreno, Wiregrass Ranch tennis
Samson Moore, Gaither track
Dan Stefan, Boca Ciega tennis
 

Facebook

 
 

Swim: Shorecrest, Osceola, St. Pete High

Tuesday, Sept. 21, 2010

Swimming (Coach did not have records) Boys: Osceola 106,Shorecrest 74 200 medley relay: S- Farese, Vestergaard, Grant, Izzo 1:48.41; 200 free:S-Farese 1:52.21; 200 IM: O- Tomlin 2:07.30; 50 free:S- Izzo 22:88. Diving:S- Stein 2:74.15; 100 fly:O- Staszak 57:79; 100 free: Izzo 51:92; 500 free: Farese 5:00.92; 200 free relay: O- Tomlin, Brainard, Adair, Lindsey 1:42.14; 100 backstroke:S- Stetsenko 1:07.62 ; 100 breast:O-Tomlin 1:05.34; 400 free relay: O- West, Staszak, Slockett, Malecot 3:36.91 Osceola 113, St. Pete 72 200 medley relay: O-Malecot, Tomlin, Staszak, West 1:48.96; 200 free:O-Bryant 1:52.45; 200 IM: O-Tomlin 2:07.30; 50 free:O-Staszak 23:67. Diving: SP-Owens 2:49.40; 100 fly:Staszak 57:79; 100 free:SP- Harris 53:98; 500 free:O- Slockett 5:09.04; 200 free relay: SP-Lynch, Gubanic, Glenn, Harris 1:40.22; 100 backstroke:O- Lindsey 1:09.83; 100 breast:O-Tomlin 1:05.34 ; 400 free relay: O-West,Staszak, Slockett, Malecot 3:36.91 Shorecrest 94, St. Pete 91 200 medley relay: S-Farese, Vestergaard, Grant, Izzo 1:48.81; 200 free: S- Farese 1:52.21; 200 IM: S-Grant 2:16.77; 50 free: S- Izzo 22:88. Diving: S- Stein 2:74.15; 100 fly:S-Grant 1:00.59; 100 free: S- Izzo 51:92; 500 free: S_ Farese 5:00.92; 200 free relay: SP- Lynch, Gubanic, Glenn, Harris S- Izzo, Vestergaard, Stetsenko, Farese3:42.98 Girls: Shore Crest 93, Oscela 93 200 medley relay: S: Little, Tripp, Andrews, Kanstoroom 2:02.56; 200 free: S: Andrews 1:59.41; 200 IM: O: Whittman 2:20.45 ; 50 free:S: Kline 29:29 . Diving:S: Stein 2:60.45; 100 fly:O: Wiser 1:03.67 ; 100 free: S- Tripp 58:42; 500 free: S-Andrews 5:21.38; 200 free relay:S- Kanstoroom, Kline, K. Andrews, Thigpen; 100 backstroke:S-Little 1:13.82; 100 breast:O- Whitman 1:13.76 ; 400 free relay:S-Tripp, Thigpen, Little, H. Andrews 3:58.16 Osceola 102, St. Pete 84 200 medley relay:SP- Marckese, Piper, Green, King 1:58.75; 200 free:SP- Marckese 2:04.81; 200 IM: SP- Piper 2:13.78; 50 free:SP- King 27.64. Diving:O-Collins 2:43.40; 100 fly:O- Wiser 1:03.67 ; 100 free: O- Carr 5:41.53; 500 free: SP- King 59.98; 200 free relay: SP-Marckese, King, Green, Piper 1:49.06; 100 backstroke:SP- Piper 1:01.52; 100 breast:O- Whitman 1:13.76; 400 free relay: O-Montchal, Wiser, Koda, Whitman 4:00.84 Shorecrest 99, St. Pete 87 200 medley relay: SP- Marckese, Piper, Geen, King 1:58.75; 200 free:S- Andrews 1:59.41; 200 IM: Piper 2:13.78; 50 free: King 27:64. Diving:S- Stein 2:60.45; 100 fly: Green 1:04.78; 100 free: Tripp 58:42; 500 free:S- Andrews 5:21.38; 200 free relay: SP-Marckese, King, Green, Piper 1:49.06; 100 backstroke: Piper 1:01.52; 100 breast: S-Tripp 1:16.44; 400 free relay: S-Tripp, Thigpen, Little, H. Andrews 3:58.16

Permalink

Teams