//comScore:

Scoreboard

Tweet the scores!

Search

Twitter



MORE from our HomeTeam writers.

More Video

HomeTeam Hot Shots
Vote for the top male and female athletes from the bay area
Jessica Babcock, volleyball, River Ridge
Courtney Coleman, swimming, Shorecrest
Reagan Huet, volleyball, Bloomingdale
Connor McKay, swimming, Land O'Lakes
Ariana Mosley, volleyball, Tampa Prep
Anna Vollmer, volleyball, Calvary Christian
Diontae Johnson, football, Lennard
Ryan Marsh, football, Mitchell
Parker Phillips, swimming, Land O'Lakes
Dante Satcher, football, Countryside
Tyler Small, swimming, Indian Rocks Christian
Garrett Young, football, Cambridge Christian
 

Facebook

 
 

TRACK - Mustang Invitational

Thursday, March 24, 2011

Team results Boys Northside Christian 150, Keswick Christian 90, Tampa Prep 87.5, St. Petersburg Catholic 73, CCC 52, Calvary Christian 42, Shorecrest Prep 35, Seffner Christian 29, Tampa Bay Christian 27, Indian Rocks Christian 24, Admiral Farragut 24, Pepin Academies 11.5, Seven Rivers Christian 11 Girls Northside Christian 158.5, Keswick Christian 83.5, Calvary Christian 80, CCC 57.5, Shorecrest Prep 48.5, Seffner Christian 43, Indian Rocks Christian 43, Tampa Prep 43, St. Petersburg Catholic 38, Seven Rivers Christian 18, Tampa Bay Christian 17, Canterbury 12, Academy at the Lakes 4 Individual results Boys 400 Grady Trimble (CCC) 52.57; Matthew Montanari (Northside Christian) 53.30; Michael Rusnak (St. Petersburg Catholic) 53.70 100 Rayshawn Jenkins (Admiral Farragut) 11.59; Destin Logans (Tampa Prep) 11.94; Dennis N’gumah (Tampa Bay Christian) 12.01 Discus throw Kyle Riffe (Northside Christian) 33.29 m; Jamari Johnson (Tampa Bay Christian) 33.27 m; Andrew Logue (Keswick Christian) 32.48 m 110 hurdles Brack Rowland (Northside Christian) 17.51; Nate Combs (Northside Christian) 18.22; Joey Hedger (Keswick Christian) 18.39 4x100 relay Northside Christian 46.18, CCC 47.46, Pepin Academies 47.58 1600 Yuri Costa (Tampa Prep) 4:55.09; Jacob Endrulat (Keswick Christian) 4:55.69; Brad Schaefer (Keswick Christian) 4:59 4x800 relay Northside Christian 8:26; Tampa Prep 8:32; St. Petersburg Catholic 9:00 Long jump Jeffrey Golden (Northside Christian) 5.78 m; Derek Barnes (Calvary Christian) 5.71 m; Stephen Hedger (Keswick Christian) 5.58 m High jump Patrick Tawil (St. Petersburg Catholic) 1.77 m; Carson Ritch (Shorecrest) 1.75 m; Kyle Wiedinger (Calvary Christian) 1.67 m 800 Michael Robison (St. Petersburg Catholic) 2:04; Brian Steel (Tampa Prep) 2:06; Craven Askew (St. Petersburg Catholic) 2:08 200 Rayshawn Jenkins (Admiral Farragut) 23.48; Destin Lyons (Tampa Prep) 24.56; Jared Brown (CCC) 24.56 300 hurdles Luke Williams (Indian Rocks) 44.39; Jimmy Briggs (St. Petersburg Catholic) 44.95; Hunter Lucier (Seffner Christian) 44.99 Shot put Stephen Hedger (Keswick Christian) 12.72 m; Jamari Johnson (Tampa Bay Christian) 12.47 m; Cody Beaver (Seven Rivers Christian) 11.47 m Triple jump Jeffrey Golden (Northside Christian) 12.57 m; Derek Barnes (Calvary Christian) 12.19 m; Peire Dobbins (Tampa Prep) 11.22 m Pole vault Jon Kistemaker (Indian Rocks) 3.98 m; Beaush Feaster (Northside Christian) 3.65 m; Justin Heath (Keswick Christian) 3.35 m 3200 Yuri Costa (Tampa Prep) 10:41; Mihir Dubey (Tampa Prep) 10:54; Trevor Quandt (Keswick Christian) 11:00 4x400 relay St. Petersburg Catholic 3:35; Northside Christian 3:37; Calvary Christian 3:41 Girls 400 Asia Olds (Northside Christian) 1:02.13; Victoria Goodwin (Northside Christian) 1:02.77; Bobbi LaBrant (Indian Rocks) 1:03 300 hurdles Logan Thiel (Calvary Christian) 50.42; Kelly Shanahan (CCC) 50.69; Ashley Johnson (Northside Christian) 51.64 Shot put Tiana Miele (Seven Rivers Christian) 10.35 m; Cassie Foster (Keswick Christian) 9.49 m; Rachel Boyette (Northside Christian) 9.13 m 4x100 relay Keswick Christian 53.17; Calvary Christian 55.08; Seffner Christian 56.31 100 hurdles Victoria Goodwin (Northside Christian) 16.17; Esther Kim (Calvary Christian) 18.39; Deandra Tsaffaras (Northside Christian) 18.63 1600 Olivia Kellin (CCC) 5:43; Sabrina Whiting (Seffner Christian) 5:46; Caroline Wilder (Canterbury) 5:52 4x800 relay Northside Christian 10:26; Keswick Christian 10:29; St. Petersburg Catholic 11:04 Pole vault Jessie Artille (Northside Christian) 2.89 m; Bobbi LaBrant (Indian Rocks) 2.74 m; Rachel Kistemaker (Indian Rocks) 2.59 m 100 Asia Olds (Northside Christian) 12.93; Carly Reiner (Tampa Prep) 13.16; Ariana Taylor (Northside Christian) 13.31 Long jump Asia Olds (Northside Christian) 5.22 m; Carly Reiner (Tampa Prep) 4.55 m; Sabrina Whiting (Seffner Christian) 4.52 m Discus throw Cassie Foster (Keswick Christian) 29.46 m; Alexa Dietz (Keswick Christian) 26.92 m; Tiana Miele (Seven Rivers Christian) 26.13 m Triple jump Sarah Schultz (Northside Christian) 10.43 m; Victoria Goodwin (Northside Christian) 10.23 m; Sabriana Whiting (Seffner Christian) 9.53 m High jump Kelly Shanahan (CCC) 1.42 m; Marina Townsend (St. Petersburg Catholic) 1.42 m; Alana Lazzaro (Keswick Christian) 1.37 m 800 Mary Jacubec (Keswick Christian) 2:35.34; Rachel Kistemaker (Indian Rocks) 2:35.82; Caroline Wilder (Canterbury) 2:38 200 Logan Thiel (Calvary Christian) 27.71; Ariana Taylor (Northside Christian) 28.13; Carly Reiner (Tampa Prep) 28.15 3200 Claire Snyder (Tampa Prep) 12:20; Alice Darrow (Shorecrest) 13:09; Laura Rudnicki (St. Petersburg Catholic) 13:13 4x400 Northside Christian 4:16; Calvary Christian 4:28; CCC 4:33

Permalink

Teams