//comScore:

Scoreboard

Tweet the scores!

Search

Twitter



MORE from our HomeTeam writers.

More Video

HomeTeam Hot shots: Nominations for Feb. 21-27
Vote for the top male and female athletes from the bay area
Jordan Broderick, softball, Seminole
Daneesha Davidson, track, Hillsborough
Aubrey Ehlers, softball, Dunedin
Ashley Gentz, track, Nature Coast
Lizzie Jackson, softball, Bloomingdale
Brook Schwaner, softball, River Ridge
Andrew Abbott, baseball, Alonso
Travis Bianco, basketball, St. Petersburg
David Kornitzer, track, Newsome
Jacob Mohr, wrestling, Boca Ciega
Storm Schenk, wrestling, Mitchell
Justin Young, baseball, Hernando
 

Facebook

 
 

Track and field: Class 2A, District 10

Thursday, April 12, 2012

At Spoto Girls Team results: Lakewood (L) 201, Bradenton Southeast (Se) 121, Wauchula Hardee (H) 119, Arcadia DeSoto (D) 58, Sarasota Booker (B) 46, Spoto (S) 42, Lehigh Acres Lehigh (Le) 38 Individuals: 4x800 relay: Southeast 11:21.96, Hardee 11:26.25, Spoto 12:38.26, Lakewood 13:06.60; Discus – Browning (B) 111-0, Hart (S) 89-2, Francois (Se) 85-1, Townsend (D) 83-10; Shot put – Browning (B) 32-0, Bell (D) 31-6, Francois (Se) 31-0, Porter (Se) 27-5; High jump – Funderburk (L) 4-8, Carlton (H) 4-2, Thompson (H) 4-2, Davis (L) 4-0; Long jump – Keys (L) 16-4, Madry (L) 15-3.5, Davis (L) 15-2, Roberson (S) 15-0.5; Triple jump – Funderburk (L) 33-11.5, Mitchell (L) 32-6.5, Reese (L) 31-1.5, Metayer (H) 30-11.75; Pole vault – Dones’ (L) 8-0, Grisinger (H) 7-6, Murillo (H) 7-0, Scott (L) 7-0; 100 – Keys (L) 12.03, Allen (L) 12.52, Davis (L) 12.53, Fuller (Le) 12.77; 200 – Keys (L) 25.74, Allen (L) 25.92, Davis (L) 26.28, Polynice (B) 26.45; 400 – Polynice (B) 1:02.22, Madry (L) 1:04.76; Reaves (Se) 1:05.56, Townsend (D) 1:05.76; 100 hurdles – Dones’ (L) 17.89, Youmans (Se) 18.02, Thompson (H) 18.12, Casseus (Le) 18.20; 300 hurdles – Funderburk (L) 48.30, Reese (L) 50.86, Munoz (D) 53.70, Dones’ (L) 55.83; 4x100 – Lakewood 49.16, Lehigh 51.35, Southeast 52.92, Hardee 53.23; 800 – Murillo (H) 2:49.60, Dennis (D) 2:52.85, Kubecka (Se) 2:52.86, Zamora (H) 2:58.46; 1600 – Hawkins-Smyk (Se) 6:09.10, Murillo (H) 6:10.44, Rodriguez (Le) 6:16.62, Solis (H) 6:31.38; 3200 – Solis (H) 15:10.03, Moreno (Se) 16:04.33, Lopez (Se) 16:11.53, Lopez (Se) 16:50.45; 4x400 – Lakewood 4:30.52, Southeast 4:40.73, DeSoto 4:47.26, Hardee 4:48.48 Boys Team results: Lakewood (L) 165, Spoto (S) 135, Lehigh Acres Lehigh (Le) 109, Wauchula Hardee (H) 92, Bradenton Southeast (Se) 70, Arcadia DeSoto (D) 49, Sarasota Booker (B) 29 Individuals: 4x800 – Lakewood 8:24.78, Hardee 8:36.51, Lehigh 8:42.80, Southeast 9:04.56; Discus – Lanzi (Se) 136-11, Shaquem Griffin (L) 133-9, Williams (Se) 133-3, Garcia (H) 131-2; Shot put – Williams (Se) 48-3, Fowler (L) 46-9, Lanzi (Se) 45-0, Delhomme (H) 41-0; High jump – Robinson (B) 6-0, Morris (S) 6-0, Moate (S) 6-0, Thomas (Le) 5-10; Long jump – Allison (S) 22-0.25, Mayes (L) 21-1, Williams (S) 19-8, Thomas (Le) 18-11; Triple jump – Shaquem Griffin (L) 45-5.75, Shaquill Griffin (L) 44-1.75, Robinson (B) 42-11.75, McCoy (S) 40-10; Pole vault – Garcia (H) 11-0, Ancelmo (H) 10-6, Gunter (L) 9-0, Whittington (S) 8-6; 100 – Williams (S) 10.91, Little (L) 10.99, Shaquill Griffin (L) 10.99, Jackson (D) 11.10; 200 – Gant (S) 22.65, Copland (Le) 23.04, Mitchell (L) 23.16, Jordan (Le) 23.18; 400 – Gant (S) 51.64, Pelham (D) 52.01, Brown (L) 52.55, Johnson (B) 52.68; 110 hurdles – Everett (H) 16.17, Allison (S) 16.52, Mitchell (L) 17.73, Drummond (L) 17.83; 300 hurdles – Holmes (L) 40.30, Allison (S) 41.51, Adams (S) 41.71, Cowell (D) 45.19; 4x100 – Lakewood 42.61, Lehigh 43.76, Southeast 44.13, DeSoto 44.46; 800 – Persha (L) 2:04.74, Jones (L) 2:08.80, Argudin (Le) 2:09.50, Garcia (H) 2:10.35; 1600 – Vazquez (Le) 4:45.41, Casiano (Le) 4:45.88, Camacho (Le) 4:52.25, Moralez (H) 4:57.06; 3200 – Vazquez (Le) 10:32.91, Casiano (Le) 10:51.00, Moralez (H) 10:57.04, Camacho (Le) 11:02.28; 4x400 – Lakewood 3:24.06, Spoto 3:26.93, DeSoto 3:36.16, Hardee 3:41.90

Permalink

Teams