//comScore:

Scoreboard

Tweet the scores!

Search

Twitter



MORE from our HomeTeam writers.

More Video

HomeTeam Hot shots: Nominations for Feb. 21-27
Vote for the top male and female athletes from the bay area
Jordan Broderick, softball, Seminole
Daneesha Davidson, track, Hillsborough
Aubrey Ehlers, softball, Dunedin
Ashley Gentz, track, Nature Coast
Lizzie Jackson, softball, Bloomingdale
Brook Schwaner, softball, River Ridge
Andrew Abbott, baseball, Alonso
Travis Bianco, basketball, St. Petersburg
David Kornitzer, track, Newsome
Jacob Mohr, wrestling, Boca Ciega
Storm Schenk, wrestling, Mitchell
Justin Young, baseball, Hernando
 

Facebook

 
 

WRESTLING - Class 2A District

Friday, Feb. 4, 2011

Largo 262.5, Dixie Hollins 231, Osceola 155, Jefferson 93, Leto 74, Boca Ciega 72, Gibbs 23. Finals 103 - Monroe (BC) d. Ballew (Lar) 5-3; 112 - Sunseri (DH) tf. Anh Le (Lar) 22-7; 119 - White (Lar) p. Halisky (DH) 2:21; 125 - Harrington (DH) p. Duncan (Jef) 1:23; 130 - McKenzie (DH) p. Newton (Jef) 1:56; 135 - Longley (Lar) d. Bueno (DH) 9-4; 140 - McKenzie (DH) p. Dixon (Osc) 3:25; 145 - Jeffries (Lar) p. Alvarado (BC) 3:42; 152 - Johnson (Lar) p. Collins (Gi) 1:15; 160 - Gille (Osc) d. Howell (Lar) 8-6; 171 - Doss (Lar) p. Bell (DH) 5:44; 189 - Aldana (DH) p. Vogeney (Lar) 1:23; 215 - Irizarry (DH) p. Willet (Osc) 3:01; 285 - Haller (Osc) p. Phillips (Lar) 0:39. Consolations 103 - Albury (Let) p. Wolfenbarger (DH) 2:37; 112 - Mercado (BC) p. Martinez (Jef) 1:41; 119 - Poisson (Osc) p. Stanley (Let) 2:03; 125 - Scott (Osc) d. Johanneson (Lar) 10-8; 130 - Maller (Osc) p. Comunale (Lar) 2:28; 135 - Ferria (Jef) p. Steulett (Osc) 1:33; 140 - Roberts (DH) d. Cuellar (Jef) 7-5; 145 - Mengel (DH) p. Feyes (Let) 2:00; 152 - Alvarez (Let) p. Labbe (DH) 4:19; 160 - Knapp (DH) d. Sanders (Jef) 13-7; 171 - Nadig (Osc) p. Benjamin (BC) 3:17; 189 - Bashoor (Osc) md. Gonzalez (Let) 19-5; 215 - Pleasant (Lar) p. Landrove-Ochoa (Let) 2:15; 285 - Matthews (DH) d. Botner (Jef) 8-3.

Permalink

Teams