Search

Twitter



MORE from our HomeTeam writers.

More Video

Facebook

 
 

Cross Country 2013

Stories

Schedule/Results

Cross Country: Sunshine Athletic Conference Championships

Saturday, Oct. 12, 2013

Boys
1. Land O' Lakes, 2. Wiregrass Ranch, 3. Gulf, 4. Mitchell, 5. Wesley Chapel, 6. Pasco, 7. Anclote, 8. Sunlake, 9. Ridgewood, 10. River Ridge, 11. Fivay, 12. Zephyrhills, Inc. Hudson;

Girls
1. Wiregrass Ranch, 2. Mitchell, 3. Gulf, 4. Land O' Lakes, 5. Anclote, 6. Ridgewood, 7. Pasco, 8. Sunlake, 9. Wesley Chapel, Inc. Hudson

Permalink

Teams

Cross Country: Class 2A, District 7

Friday, Oct. 25, 2013

Boys
Team Standings
1. Gulf 51
2. Nature Coast 57
3. Crystal River 98
4. Pasco 117
5. Ridgewood 119
6. Hernando 124
7. Wesley Chapel 144
8. Central 201
9. Hudson 276
Individual
1. Brandon Harris, Crystal River 17:01
2. James Harkless, Nature Coast 17:02
3. Wesley Best, Gulf 17:21
4. James Raymond, Gulf 17:25
5. Kevin Hernandez, Pasco 17:39
6. Austin Mulyck, Nature Coast 17:46
7. Austin Gray, Central 17:57
8. Jordan Bourque, Wesley Chapel 18:12
9. Tyler Pantley, Hernando 18:17
10. Matthew Page, Pasco 18:20
11. Charles Steinkamp, Hernando 18:21
12. Robby Jessup, Gulf 18:22
13. Sebastian Gazda, Gulf 18:25
14. Nicholas Conway, Nature Coast 18:27
15. Conner Schwefringhaus, Nature Coast 18:49
Girls
Team Standings
1. Nature Coast 29
2. Gulf 37
3. Ridgewood 111
4. Hernando 113
5. Pasco 120
6. Crystal River 133
7. Wesley Chapel 148
Individual
1. Kari Grippo, Gulf 19:31
2. Alyssa DeLigio, Nature Coast 21:21
3. Alexa Lacy, Nature Coast 21:27
4. Eliza Gazda, Gulf 21:44
5. Katherine Buckman, Gulf 22:00
6. Amber Maxwell, Wesley Chapel 22:01
7. Brianna Horn, Nature Coast 22:08
8. Kaylee Arvay, Nature Coast 22:38
9. Mary Thomson, Nature Coast 22:50
10. Ashley Morris, Hernando 22:56
11. Anna Menees, Ridgewood 22:59
12. Martha Hernandez, Pasco 23:01
13. Clare Hernandez, Gulf 23:03
14. Summer March, Nature Coast 23:11
15. Abigail Raymond, Gulf 23:15

Permalink

Teams

Map

Gulf High School: Cross Country: 2013