Search

Twitter



MORE from our HomeTeam writers.

More Video

Facebook

 
 

Cross Country 2013

Stories

Schedule/Results

West Hillsborough Invitational

Tuesday, Sept. 10, 2013

Boys Team Results: Plant (P) 40, Robinson (R) 50, Sickles (Si) 65, Steinbrenner (St) 88, Jefferson (J) 135, Alonso (A) 189, Hillsborough (H) 195, Leto (L) 219, Gaither (G) 234;

Boys Individuals: Jack Rogers (R) 17:06.53, Jack Guyton (P) 17:06.97, Blake Stanford (R) 17:16.39, James Zentmeyer (Si) 17:43.32, Paris Williams (Si) 17:44.40, Daniel Erickson (J) 17:46.28, Evan Collura (P) 18:00.86, Manuel Tejeda (R) 18:07.23, Drew Beekman (P) 18:14.32, Carlos Andino (P) 18:17.19;

Girls Team Results: Robinson (R) 41, Steinbrenner (St) 46, Plant (P) 68, Sickles (Si) 127, Hillsborough (H) 127;

Girls Individuals: Abigail Grant (Si) 21:01.46, Maddy Hull (R) 21:08.56, Julia DeYoung (R) 22:01.14, Rachel Cazares (G) 22:43.39, Anderson Dibble (St) 22:46.19, Barbara Feldhaus (St) 22:54.05, Isabel Hanewicz (R) 22:55.21, Julianna Ferguson (P) 22:58.10, Jacqueline Parker (P) 23:02.33, Brieanna Rekow (St) 23:04.10

Permalink

Teams

Class 4A Regional 2

Saturday, Nov. 2, 2013

Girls - Individual;
1. B. Sullivan, Plant 18:52.30
2. M. Krstec, North Port 19:13.00
3. S. Raymond, Palm Harbor U. 19:16.40
4. A. Montgomery, Plant 19:16.60
5. E. English, George Jenkins 19:17.10
6. G. Miller, St. Cloud 19:21.80
7. A. Grant, Sickles 19:28.80
8. S. Guenther, North Port 19:41.40
9. K. Solorzano, St. Cloud 19:46.90
10. A. Crowder, Plant 19:57.90
11. M. Grajalez, Riverview (Sarasota) 20:05.10
12. E. Zwijacz, Newsome 20:05.80
13. C. Wade, Riverview (Sarasota) 20:07.40
14. O. Suski, Seminole 20:08.00
15. E. Cedre, Wiregrass Ranch 20:15.70

Girls - Team;

1. Plant 72, 2. North Port 80, 3. Riverview (Sarasota) 93, 4. Palm Harbor U. 137, 5. St. Cloud 139, 6. George Jenkins 143 7. Seminole 179, 8. Newsome 190, 9. Wiregrass Ranch 200, 10. Sickles 224, 11. Freedom 241, 12. Blommingdale 327, 13. Plant City 371, 14. Riverview 420, 15. Ridge Community 427, 16. Haines City 469

Boys - Individual:

1. J. Zentmeyer, Sickles 15:59.30
2. A. Llewellyn, Countryside 16:25.20
3. J. Guyton, Plant 16:27.50
4. B. Riley, Riverview (Sarasota) 16:27.50
5. W. Grajalez, Riverview (Sarasota) 16:29.00
6. B. Vokus, Riverview (Sarasota) 16:33.10
7. P. Williams, Sickles 16:41.20
8. J. Bryant, Bloomingdale 16:46.90
9. J. Hulzebos, Lakeland 16:48.20
10. P. Mackie, Palm Harbor U. 16:49.20
11. L. Schneider, George Jenkins 16:50.80
12. E. Traxler, St. Petersburg 16:55.80
13. T. Small-Towns, St. Petersburg 16:55.80
14. A. Fahey, Palm Harbor U. 16:56.60
15. A. Keith, Steinbrenner 16:57.40

Boys - Team:

Riverview (Sarasota) 63, Newsome 120, Sickles 129, Plant 136, Steinbrenner 155, St. Petersburg 172, Bloomingdale 188, George Jenkins 191, North Port 205, Wiregrass Ranch 213, Seminole 229, Durant 277, St. Cloud 320, Riverview 356, Lakeland 378

Permalink

Teams

Map

Sickles High School: Cross Country: 2013