Search

Twitter



MORE from our HomeTeam writers.

More Video

Facebook

 
 

Swimming 2010

Roster

Name Num. Pos. Ht. Wt. Yr.
Brandan Leroche - - - Sr.
Rebecca Pindral - - - Sr.

Stories

Schedule/Results

Swimming: Wiregrass Ranch vs Zephyrhills

Wednesday, Sept. 29, 2010

Boys:
Wiregrass Ranch 100, Zephyrhills 70

200 medley relay: Wiregrass Ranch (Leroche, Serota, Kovalenko, Hernandez) 1:54.00; 200 free: Menendez (WR) 2:01.61; 200 IM: Serota (WR) 2:20.07; 50 free: Co. Yingling (Zh) :24.41. 100 fly: Kovalenko (WR) :58.81; 100 free: Leroche (WR) :56.57; 500 free: Menendez (WR) 5:20.75; 200 free relay: Wiregrass Ranch (Leroche, Gant, Serota, Hernandez) 1:40.25; 100 backstroke: Leroche (WR) 1:10.01; 100 breast: Serota (WR) 1:12.41; 400 free relay: Zephyrhills (Co. Yingling, Van Buren, Ca. Yingling, Novack) 3:53.67

Girls:
Wiregrass Ranch 95, Zephyrhills 75

200 medley relay:Wiregrass Ranch (Strickland, Pindral, Powell, Tomei) 2:04.00; 200 free: Clark (Zh) 2:08.31; 200 IM: Pindral (WR) 2:22.15; 50 free: Gorgen (Zh) :26.54. 100 fly: Pindral (WR) 1:05.31; 100 free: Clark (Zh) :59.12; 500 free: Strickland (WR) 6:38.33; 200 free relay: Wiregrass Ranch (Powell, Hernandez, Tomei, Strickland) 1:53.95; 100 backstroke: Gorgen (Zh) 1:07.73; 100 breast: Sandoval (WR) 1:27.29; 400 free relay: Wiregrass Ranch (Tomei, Gant, MaClean, Hernandez) 4:36.51.

Permalink

Teams

Swimming: Mitchell vs. Wiregrass Ranch

Wednesday, Oct. 6, 2010

BOYS
Wiregrass Ranch 88, Mitchell 81

200 Medley: Mitchell (Hunt, Ondrejka, McCaffrey, D. Smith) 1:50.1;
200 Free: McCaffrey (M) 1:57.87;
200 IM: Ondrejka (M) 2:17.13;
50 Free: Hunt (M) 23.61;
100 Fly: McCaffrey (M) 57.54;
100 Free: Hunt (M) 52.07;
500 Free: Menendez (WR) 5:20.59;
200 Free Relay: Mitchell (Hunt, Ondrejka, Ahlgrim, McCaffrey) 1:37.80;
100 Back: LeRoche (WR) 1:05.23;
100 Breast: Ondrejka (M) 1:09.26;
400 Free Relay: Wiregrass Ranch (Menendez, LeRoche, Hernandez, Serata) 3:46.78

Records
Mitchell 4-1

GIRLS
Wiregrass Ranch 95, Mitchell 70

200 Medley: Wiregrass Ranch (Strickland, Pindral, Powell, Tomei) 2:04.92;
200 Free: C. Canceolo (M) 2:22.79;
200 IM: Siddens (M) 2:16.46;
50 Free: Strickland (WR) 28.40;
100 Fly: Siddens (M) 59.95;
100 Free: Hammer (M) 1:01.74;
500 Free: E. Canceolo (M) 6:25.07;
200 Free Relay: Wiregrass Ranch (Kopriva, Murphy, Gant, Link) 1:54.92;
100 Back: Chelsea (WR) 1:11.78;
100 Breast: Pindral (WR) 1:09.59;
400 Free Relay: Wiregrass Ranch (Powell, Hernandez, Gant, Tomei) 4:20.64

Permalink

Teams

Class 2A

Friday, Nov. 12, 2010

Boys
200 medley relay: 1. Mosley (Whitehead, Seaman, Kent, Reyes) 1:39.80; 6. Hillsborough (Perez, Go, Arnone, DeSena) 1:42.29; 7. Lakewood Ranch (Kazokas, Cascone, Czupryna, Stasiowski) 1:43.17. 200 free: 1. Gainesville (Rocca) 1:39.06, 5. Jesuit (Swanson) 1:41.50; Lakewood Ranch (Kazokas) 1:43.47. 200 IM: Belen Jesuit (Omana) 1:47.61. 50 free: 1. Paxon (Apple) 21.01; 7. Mitchell (Hunt) 21.86. Diving: 1. Merrit Island (Maffeo) 406.70. 100 fly: Belen Jesuit (Vazquez) 49.49; 3. Mitchell (McCaffrey) 50.29. 100 free: Bellen Jesuit (Ballestas) 45.62. 500 free: Bellen Jesuit (Omanna) 4:24.82; 4. Jesuit (Swanson) 4:36.49. 200 free relay: Belen Jesuit (Vazquez, Ballestas, Long, Omana) 1:25.09; 2. Jesuit (Simon, Goodwin, Jennings, Swanson) 1:28.68; 6. Mitchell (Hunt, Ondrejka, Chang, McCaffrey) 1:30.64. 100 back: Gainesville (Rocca) 51.28; 2. Lakewood Ranch (Kazokas) 52.36; 7. Ridgewood (Geschke) 54.27. 100 breast: Mitchell (McCaffrey) 58.70; Osceola (Tomlin) 59.05. 400 free relay: Belen Jesuit (Vazquez, Ballestat, Long, Omana) 3:03.86; 4. Jesuit (Simon, Goodwin, Marston, Swanson) 3:16.74
Girls
200 medley relay: 1. Chiles 1:49.57; 200 free: 1. Dubrasky (Estero); 200 IM: 1. Buckley (Tarpon Springs) 2:03.68; 7. Chevalier (East Bay) 2:10.86; 50 free: 1. Elliot (Gulf Coast) 23.16; 4. Cook (Sickles) 23.83; Diving: 1. Dye (Leon) 465.10; 8. Collins (Osc) 370.80; 9. Edmonds (Lakewood) 364.50; Golightly (Lakewood) 329.85; 14. Iannello (Osc) 324.50; 100 fly: 1. Merritt (Lincoln) 55.5; 8. Russell (Holy Names) 1:00.02; 100 free: 1. Dressel (Clay) 50.28; 2. Buckley (Tarpon) 51.51; 4. Cook (Sickl) 51.83; 500 free: 1. Dubrasky (Estero) 4:45.77; 8. Chevalier (East Bay) 5:06.42; 200 free relay: 1. Holy Names 1:39.35; 8. Tarpon Springs 1:43.17; 100 back: 1. Coutts (BKenny) 56.48; 100 breast: 1. Lombardi (Chiles) 1:04.77; 6. Pindral (Wiregrass) 1:07.09; 400 free relay: 1. Suncoast 3:43.91; 6. Holy Names 3:40.43

Permalink

Teams

Map

Wiregrass Ranch High School: Swimming: 2010