Advertisement
  1. Archive

HONOR ROLLS

J. D. Floyd Elementary School

Second nine-week grading period

Principal's List: Second grade: Katrina Christiano, Curtis Collins, Diana Losing, Nancy McAdams, Danica Velazquez, John Leavell, Nicholas Salvato, James Eurell, Megan Lucier, Justin Morgan, Krystin Olinski, Heather Peterson, Amanda Priddy, Bradley Ridder, Jordan Saperstein, Magan Stelle, Haley Strausser, Ryan Trottier, Jeffrey Andrews, Kelly Graber, Michael Hibbert, Kasey Larson, Seth Larson, Gary Martoccio, Jennifer McGrath, Patricia McNamara, Robert Rogers, Holly Gooch, Jimmy Fisher, Ronald Tencza, Edward Dawson, Kyle Hetherton, James Mariamoff, Michael Noyes, Amanda Santiago, Joshua St. Jean, Emily Kloss, Adam Bornstein, Craig Breen, Desiree Buckley, Keith Casiano, Kalyn Favichia, Katie Hardy, Matthew Haskedakes, Michael Hope, Nathaniel Jenkins, Jordan Masters, Lauren Oliver, Jennifer Peirce, Shelley Peterson, Brooke Schrang, Andrea Silva;

Third grade: Heather Borgo, Jessica Vastano, Nicole Poggi, Courtney Milano, Paschelle Martin, Summer Dodge, Ryan Eubanks, T. J. Butler, Travis Poulin, Eden Monier, Jory Patterson, Monica Stoll, Ricky Rogers, Sherry Sturgeon, Robert Albarella, Kelly Buoye, Emily Cohen, Danielle Lambraia, Mandy Jo Larson, Mollie Mahoney, Andrea McCabe, Gregg Emmerman, Kristina Risola, Allison Stine, David Murray, Steven Barrett, Emily Eicholtz, Bethany Lucier, Matthew Melone, Alison Sigmon, Bryan Vovan, Christopher Godwin, Brittany Exum, Daniel Hampton, Kelly Jensen, Tayna Toole, Singh Rasile;

Fourth grade: Adina Marmorato, Ryan Gill, Brian Norris, Amanda Archambault, Jacqueline Behling, Ryan Dunbar, Krystal Macannan, Steven Golembiewski, Heather Regateiro, James Trottier, Allan Baumstark, Robert Colon, Jessie Bowen, Darren Gibbons, Heather Maass, Alex Noyes, Anthony Angelo, James Barber, Matthew Rossi, Billi Jean Guzzon, Robbie Sargent, Zachary Jacobson, Belinda Owen, Michael Ryan, Tabitha Cooney, Maigan Flateau, Dana Natale, Mathew Citarella, Jennifer DiBenedetto, Jeffrey Hess, Alana Intini, Nicole Paquin, Angela Sheets, Eric Spevack;

Fifth grade: Lisa Jones, Kyle Miller, Michael Flateau, Charles Albanese, Rachelle Spencer, Brian Maday.

Honor roll: Second grade: Jonathan Archambault, Sarah Boisclair, James Christenson, Brian Fisher, Peter Golembiewski, Cassie Matthies, Christopher Mentasti, Andrew Porter, Matthew Zubritsky, Samantha Bowen, Kalyn Butler, Kirsten Campbell, Kathleen Colleran, John Cosentino, Joe Johnson, James Winterhalter, Jeremy Aviles, Francis Cinesar, John Harvey, Jamie Huber, Davrie Jenkins, Amanda Light, Joshua Martucci, Keith Mulcahy, Kristeen Newbern, Alex Renczkowski, Josie Taormino, Keenan Wiley, Jason Daniels, Eugene Lafirira, Jenna Olshefski, Heather Plummer, Brian Vanwinkle, Robert Pippin, Shawn Polischeck, Brandon Arigoni, Kevin Koplin, Michelle Marturano, Amanda Rossi, Joel Spooner, Bonnie Guzzon, Megan Hooven, Sarah Knight, Andreana Eddy, Evan Listort, Stephanie Mathews, Nicole Saccareccia, Jennifer Wagner, Andrew Cumella, Kenneth Dunham, Jessica Fraccalvieri, Ashley Francis, Christopher Gonzolez, Kyle Harden, Timothy Klejnot, Jennifer O'Corman, Jacob Schommer, Kosmos Vakalopoulous, Jamie Waldman, James Winterhalter, Whitney Conrad, Matthew Delorfano, Nathan Doyle, Danny Dunn, Penelope Foskey, Stephen Keimig, Krysti McWilliams, Billy Urling, Nicole Wilkerson;

Third grade: Brandon Brooks, Marybeth Dick, Jennifer Glenn, Justin Holstrand, Marisa Malpica, Gabrielle Matos, Louis Tota, Aleas Andrews, Cynthia Erickson, Natalie Galliano, John LoBianco, Heidi Harshbarger, Michael Indimine, Luke Magnuson, Richard McKinney, Delia Negron, Sergio Rodriguez, Jessica Rowland, Caitlin Decristofaro, Roberto Garcia, Kerri Lalane, April Little, Michelle Melko, Jenni Priddy, Victoria Primosch, Cody Roberts, Gerald Ziccardy, Alex Rodriguez, Brittney Tassey, Kristina Brown, Cassie Schuster, Jenni Loftus, Alan Napier, James Scarantino, Monica Rodriguez, Mason Griffin, Jessica Mischloney, Melissa Ross, Meghan Cook, Brandy Fetterman, Dustin DuPrey, Joel Durkee, Carissa Campbell, Laura Dispagno, Misty Gant, Erica Glenn, Michael Bisceglia, Jamie Schultz, John Vega, Joseph Montero, Brett Benedetto, Bethany Bowe, Amy Colvin, Carli Dofta, Chris Markford, Brianne Oppedal, Jeremy Wichert, Rachel Dodge, Jenny Kruse;

Fourth grade: Gina Bozzi, Jenni Fondulas, Jason Fuller, Matt Isnetto, Jimmy Kalb, Andrea Libranti, Danny Markham, Kristin O'Neill, Stephanie Vasquez, Rebecca Fili, Patrick Fleissner, Ryan Schrang, JoAnn Teri, Trisha Bouchica, Denise Ciccio, Nicholas Correa, Will Ferguson, Kevin Honig, Joe Johnson, Derek Madigan, Richard Marotta, Cynthia Miranda, Michael Pfeifer, Sonya Whittaker, Tiffany Eisner, Kelly Hoffstetter, Theresa Fields, Matt Almedia, Craig Malecki, Joseph Shinaberry, Erin Vaughn, Sarah Maxey, Stephen Mistretta, Heather Schook, Ashley Fraccalvieri, Cindy Altonburg, Melanie DeMutsi, Crystal Erskine, Maegan Fader, Ashley Kasprack, Zack Metzel, Maureen Muir, Jason Peirce, Andrea Santiago, Steven Derocher, Casey Dowell, Mindi Robbins, Stephen MacDonald, Danielle Stephens, Lindsay Boldt, Brooke Browning, David Burleigh, Steven Day, Nicole Jata, Richard Kesicki, Lindsay McDonald, Danielle Okopal, Paul Scandariatto, Brandon Steele, Mike Tamborello, Christopher Anzalone, Denise Bresser, Monica Cordero, Brian Donnelly, Ian Haselbarth, Daniele Nichols, Frank Uhlir, Matthew Waskey, Jacqueline Artura, Craig Beers, Lauren Brandimarto, John Cavallucci, Zachary Doyle, Patricia Erickson, Stefanie Hibbert, Nicholas Palamaro, Robin Paulin, Daniel Pellito, Kyleen Rittweger, Thomas Schauer, Douglas Swanson, Beatriz Torres, Kristin Zinkiewicz, Lisa Koplin;

Fifth grade: Katherine Downs, Amie Farrell, Kelly Larson, Leah Strelzick, Mark Toro, Nicole Bernhardt, Alan Olshefski, Carla Perrone, Matt Spooner, Daniel Yates, Colby Conard, Austin Gibbons, Tiffany Hicks, Christopher LoBianco, Brian Shoeman, Christine Vega, Jenifer Austin, Brandon Bamond, Diana Daniels, Frank Poletti, Megan Colvin, Casey Kinnard, Derrick Narayanan, Kim Madigan, Allison Johnson, Kenneth Craig, Megan Buoye, Brandon Dodge, Michael Alexander, Brett Ciali, Carla Crasmasta, Melissa Lennox, Joseph Chiaromonte, Joseph Scheidt, Kristin Sharkey, Andy Merola, Stephanie Pereira, Matt O'Nell, Zachary O'Neill, Nicholas Fifield, Andrew Allen, Justin Bauknight, Joni Caldera, Adam Cohen, Karla Decker, Jonathan Fobell, Brandee Kruse, Ryan Magill, Tess Magnuson, Kristen Worden, Daniel Allen, Jason Bornstein, Jessica Brower, Christina Cozzolino, Brian Parks, Andrew Pomeranke, Oronzo Triggiano, Lori Volce, Lisa Zubritsky, Autumn Fetterman, Catherine Miller, Nichole Stoll, Amber Blevens, Ashely Heller, Frank Ambrosio, Eric Bresser, Nicole Cournoyer, Teresa Demonbreun, Rose Dileo, Jason Faucher, Tom Hall, Janet Levic, Patricia Longhi, Jennifer Posner, Joseph Russo, Jeremy Tattrie.

Delores S. Parrott

Middle School

Second nine-week grading period

Sixth grade: High honors: Kimberly Barrett, Nodya Boyko, Joseph Brown, Nicholas Bueno, Jacqui Cioni, Jeannine Davis, Katharine Dysart, Eric Elms, Megan Eppley, Elizabeth Ferrigno, Matthew Hammond, William Hendricks, Lee Inmon, Heather Korbus, Sarah Langevin, David Lemmerman, Nathan Loveday, Julio Maura, Valerie Mojeiko, Meenal Patel, Danielle Pugh, Jessica Randall, Matthew Sufficool, Sandra Thomas, Mary Watkins, Polly Werner, Teresa Zito; Honors: Timothy Ames, Julie Austin, Alexander Auton, Amanda Bass, Catrina Batten, Shaun Benoay, Travis Bishop, Rachel Broad, James Browning, Hayley Bunn, Misty Burbank, Elizabeth Chatman, Laurie Cickerham, Richard Collins, Robert Dowd, Jennifer Duplantis, Cassie Everett, William Faiella, Jonathan Ferrigano, Latangie Fogle, Joshua Francois, Sarah Franklin, Nathan Green, Julie Griffin, Blaise Grubbs, Tiffany Guntor, Amanda Hallman, Jason Harris, Joshua Helton, Clarissa Henry, Justin Henry, Jennifer Johnson, Monique Koromi, Kristin Kuzdzal, Holly Ladue, Nichole Lamagno, Rachael Lang, Melissa Lansberry, Kerri Larvin, Quinton Law, Falan Lawson, Kerri Littlefield, Bethany Martin, Sabrina McClain, Melodee Mendoza, Michelle Moree, John Morris, John Neal, Laura Nowlin, Corey Noxon, Deandrea Parnell, Anthony Pedonesi, Shane Phillips, Joseph Pierce, Virgina Ploetnner, Gary Post, John Reagin, Stephania Reese, Nickie Renney, Blair Ressel, Tonya Rogers, Frank Rooney, Morgan Runkel, Candace Rusk, Maria Salvo, Samara Seaman, Jerrad Shivers, Shannon Smith, Donald Snider, Daniel Sorrell, Andrea Waddy, Shaveena Washington, Matthew West, Nicole Westfall, Christie Woods, Travis Woodard, Elizabeth Young.

Seventh grade: High honors: Jesse Adams, Harryman Beasley, Nicole Blust, Misty Chancey, Kelly Connell, Kalyn Coppedge, Rhianna Dallaire, Billie Joe Daniel, Amos Davis, Mark Fischer, Timothy Francis, Holly Frazier, Melissa Gant, Darrell Griffey, Meghan Harison, Tommy Holley, Adam Leko, Gary Mancini, Jeremy Moore, Shanta Munford, Thomas Myers, Christina Mylrea, Amanda Pacheco, Kristy Paul, Betsy Pedersen, Andrea Picciano, Brandon Pruitt, Heidi Russell, Nicholas Schmidt, Jessica Sholder, Nicole Teele, Ann Theodore, Lashanitra Williams; Honor: Renee Ackerman, Crystal Alvarez, Nedra Atkinson, Kimberly Barbee, Carson Barnes, Nicole Bastien, Pamela Bechtelheimer, Christine Bennett, Lindsie Berry, Dustin Bickford, Carrie Bishop, Christopher Brewer, Amy Burd, Lisa Carver, Gerardo Cervantes, Dannielle Chandler, Nichael Chernault, Victoria Chiappetta, Lisa Clinkenbeard, Holly Collins, Jennifer Collins, Kinsey Corn, Brad Crumbaugh, Morgan Cudo, Shanna Daugherty, Jennifer David, Jayne Davis, Johnathan Drier, Judith Dzikowski, Gail Eckert, Samuel Ewing, Shante Fagin, Antoinetta Flaspeter, Heather Gillis, Alisha Godwin, Charlotte Goethe, Ragan Gores, Bethany Graves, Jessica Hancok, Katherine Helms, Christopher Hill, Geneva Hogan, Kimberly Hutcheson, Richard Inmon, Cynthia Jarvis, Jennifer Jones, Michael Jones, Chris Kelbaugh, Aaron Krueger, Tiffany Krug, Janel Larvin, Cheney Lowe, Brian Major, Jamie Maldonado, Mark Marriage, Alanna McVay, Laura Mejia, Leah Mende, Jenny Nicholas, Paige O'Neill, Jesse Parkin, Bobbi Poole, Ryan Porterfield, Ginger Rasmussen, Kessa Rhinehart, Scott Rimby, Stephanie Robinson, Brian Sanders, Brittany Scriven, Jason Shepherd, Shana Smith, Joshua Statler, Molly Stover, Tara Stratton, Nicole Strong, Elizabeth Terrell, Amanda Thomas, Jennifer Tipton, Jasmin Valencia, Katye Vasquez, Lauren Warnstadt, Whitney Weeks, Stacy Westbrook, Jeremy Wolf, Harmony Woodard, Anixi Zoanos.

Eighth grade: High honors: Joshua Alwood, Brooke Bastien, Robert Bell, David Bueno, Winnie Burgess, Allison Clark, Steven Darley, Matthew Daugherty, Jeffrey Dean, Courtney Elms, Christine Friday, Taraneah Hafezi, Jessica Harrison, Robyn Hayward, Jeremy Ingram, Scott Jennings, James Lucado, Doris McLaughlin, Eric Oakes, Robert Plank, Teresa Ratley, Stephany Speight, Brian Springer, Andrew Tuttle, Kimberly Voss; Honors: Alaina Alexander, Cindy Arick, Sheretta Bivins, Patricia Boltin, Beth Bond, Paula Brown, Joshua Burbank, Eric Campbell, James Campbell, Melissa Carlsen, Leah Carr, Jennifer Carrera, Jennifer Chason, Autumn Click, Erin Coleman, Robert Connelly, Mary Courson, Victoria Cox, Catherine Cruz, Jaimie Demasi, Nathan Drake, Stacey DuBose, Paul Dysart, Kelly Edwards, Casey Ellis, Elizabeth Eppley, Brent Ferguson, Andrew Hammond, Rachel Hart, Benjamin Hawkins, Kimberly Heine, Heather Henry, Jessica Higgins, Joshua Innes, Keylow King, Kevin Knox, Melissa Leko, Sara Leland, Celia Mason, Wesley McCrodden, Crystal Menzie, Deonna Merchant, Darla Moen, Nicole Moore, Joseph Pace, Tara Patterson, Jennifer Poplawski, Nicole Purvis, Alena Rainier, Nola Rasper, Tanya Rey, Lance Robinson, Lauren Rogers, Tammy Rook, William Savickas, Heather Scoggins, Christina Seaver, Lindsey Shuster, Amanda Snow, Chaney Springstead, Sterling Stokes, Sallie Sullivan, Lisa Tibbetts, Joleen Tolman, Eric Westfall, Haven Woodard, Lindsey Zito.

Central High School

Second nine-week grading period

Ninth grade: Superintendent's List: Benjamin Barwick, Todd Beck, Chad Butler, Jennifer Cara, Jack Drwiega, Michael Fleniken, Bradley Geier, Tracy Loscalzo, Kelly Mosteller, Erick Moynihan, Thomas Russell, Christine Schuyler, Donald Smith, Tiffany Twyman, Kevin Welch, James Young, Natalie Zinn; Principal's List: Timony Coates, Shonta Goodson, Rebecca Hammond, Travis Hoban, Jeremy Howes, Gina Lovaglio, Jared McGrath, Alesa Meadors, Kelly Robinson, Kathy Serrenato, Nicole Strally, George Vazquez; Honor Roll: Yvonne Adamick, Elizabeth Arzillo, James Bailey, Jacqueline Bastasich, Karen Blier, Kris Bouldry, Aaron Bray, Adam Bruzzi, Caesar Ceparano, Tracy Clarke, Angela Clay, Joseph Conley, Jennifer Cryer, Jason Denis, Frank Dicaro, Christopher Drzymala, Cari Erskine, Daniel Herley, James Hughes, Kylee Kingery, Jill Kohlenberg, Steven Ladendorf, Doreen Lyons, Chad Maeder, Sarah Maeder, Andromeda Malay, Diane Mason, Jennifer McEathron, Jonathan Mikail, Steven Monforti, Sarah O'Brien, Kevin Olds, Shaun Pageau, Tara Revyn, Christopher Rexroth, Melissa Richards, Demarie Rodriguez, Ruben Rosario, Jennifer Singletary, Jennifer Spadaro, Joanne Stenstrom, Kenneth VanHouten, Thomas Vearling, Kenisha Waddy, Christie Walstedter, Jamie Wright, Michael Zara, Cara Zwierko.

Tenth grade: Superintendent's List: Amy Brosnan, Frank Gargano, Kelly Hughes, Joseph Marshall, Jennifer Mintz; Principal's List: Andrea Bonfield, Nicholas Casciotta, Rebecca Cianci, Harl Crowe, Robert DeAntonio, Jeffrey Faucher, Robert Hearn, Teriong Heath, Danna Iannella, Amy Lavore, Paul McCabe, Keith Meehan, Jaclyn Nowak, Jennifer O'Brien, Heather Walsh; Honor Roll: Kassie Broker, Robyn Byers, Jaycey Calderin, Philip Chiusa, Maureen Connelly, Benjamin Darcangelo, Nelson Dellamaggiore, Catherine DiBlasi, John Dunford, Jared Enders, Lee Falin, Stacey Farrand, Devin Ferguson, Daniel Ferry, Helen Garcia, Jarret Gardner, Richard Garti, Robert Gleason, Christopher Glover, Nathan Johnson, Ross Johnson, April Judice, Michelle Knox, Donald Lupichuk, Christopher Lynch, Marisa Matson, Crystal Matusik, James Mohring, Micah O'Leary, Shannon Pack, Dwayne Pulis, Shawna Ramby, Tenille Redman, Heather Rhinesmith, Steven Richards, Lisa Schenck, Christopher Stavros, Jean Synychak, Jon Vieira, Matthew Wagner, Joseph Webster, Amy Lou Zaikowski.

Eleventh grade: Superintendent's List: Lori Anslow, Devrim Caglar, Frank Davis, Fritasha Davis, Karen Grau, Elizabeth Hacker, Darrell Harris, Robin Hoban, Marcy Martinez, Kristine McGrath, Deborah Mills, Francesca Panettone, Jill Parker, Keelyn Pickens, Melinda Shaw, Jaroslaw Suk, Stacie Whittaker, Renee Yarrington, Hogan Zinn; Principal's List: Frank Alagna, Angelina Berke, Mary Bozard, Corey Hess, Maritsa Larsen, Miney Lee, Shannon Shepherd, Sawson Tarabishy; Honor Roll: Shannon Akerman, Danielle Assalti, Michelle Barbato, Nicole Barton, Randy Brandenburg, Soren Brown, Minina Craig, Geoffrey Deese, Peter Dizuzio, John Garrett, Brandy Geralds, Wade Graves, Luis Gutierrez, Jennifer Hastings, Joshua Holtackers, David Hutchinson, Frances Hutchinson, Regina Johnson, Jodie Jones, Michele King, Brandon Knox, Charles Mariano, Stephanie McGinn, Michael McGowan, Raymond Medeiros, Michael Moran, Adam Mullin, Joshua O'Leary, Rita Peitler, Anthony Piarulli, Lisa Pinto, Keith Renshaw, Amy Revels, Christopher Romano, Melissa Sabo, Kelly Thompson, Nicole Turner, Jennifer Walker, David Walstedter, Melissa Wisniewski, Patricia Young.

Twelfth grade: Superintendent's List: Jeffrey Basiaga, Kelli Bass, James Bates, Teressa Burke, Claudia Cappiello, Richard Clark, Shawn Couts, Bobbi Cummings, Michelle Eisenring, Jason Field, Thomas Forrest, Jennifer Garti, Erik Hendrickson, Allison Jirsa, Genese Kashansky, Patricia Kumer, Charles Lubrido, Michael Maeder, Kim Malkowski, James Marmorato, Melissa Neace, Amy Nolan, Sarah Parnell, Melissa Ransom, Benjamin Rocha, Christine Schmid, Treena Smith. Principal's List: Felicia Cerrone, Heather Glenny, Melody Kassay, Christie Menendez, Kinga Seres, Tara Stachouse, Kevin Steffen, Saraya Summers, Susan Triola, Timothy Wright; Honor Roll: Jeffrey Allen, Lori Armand, Michael Baron, Richard Bond, Jennifer Bowman, Matthew Celinski, Karyn Ciappina, Jamason Collins, Jami Dell, Cheri Demers, Tonya Donahue, Aaron Ecklund, Amy Flannery, Natalie Florian, John Fremer, Christopher Gearhart, Jeremy Hay, Erica Hughes, Kris Johnson, Kellie Lambert, Amy Lewis, Jamiel Mathlouthi, Annie McCloskey, Jessica Monforti, Deborah Nix, Richard Owens, Michelle Randolph, Mathew Repoza, Andrew Reynolds, Rose Smith, Kristin Stephenson, Mary Turner, Kristin Welch, Christie Zinn.

YOU MIGHT ALSO LIKE

Advertisement
Advertisement